[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi
Zwiń
X
-
krzynol dobra robota i zajebisty mod
Już niedługo zagościmy u Ciebie, bo marbab wyrwał w dobrej cenie lampki i wtyczki
Zostaw komentarz:
-
-
andrzej111, zajefajnie, bo ja tyłu nie robię
[ Dodano: Czw 19 Kwi, 12 14:55 ]
marbab, footweele są obsługiwane przez każdy CECM
Zostaw komentarz:
-
-
no pieknie, profi robota
Gratki moda. Do tego potrzebny jest bordnetz 30 bit :?:
Zostaw komentarz:
-
-
[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi
MONTAŻ LAMPEK PODŚWIETLAJĄCYCH PRZESTRZEŃ NA NOGI - FOOTWELL LIGHTS
Oczywiście wszystko ori, oprócz mocowania, żadnych drutów typu paski ledowe.
zaopatrujemy się w części w zależności ile lampek montujemy
lampka 3B0 947 415 B - 45zł x?
wtyczka 893 971 632 - 10zł x?
kabelek 000 979 133 E(A) - 10zł x? (lub pin N906 844 05)
kabelek do bordnetza 000 979 025 x1
Klasycznie odkręcamy półkę na nogami kierowcy, żeby dostać się do bordnetza.
Wyciągamy styropian wygłuszający - niektórzy mogą mieć taki sztywny zbity filc.
Przymierzamy i wycinamy otwór pod lampkę. Lampa ma zatrzaski do obsadzenia
w cieńszym materiale, więc rzeźbimy
.
W tym filcu/gąbce w nowszych wersjach wcale nie jest lepiej bo gruby jest - trzeba też rzeźbić :P


Tworzymy wiązkę z przewodem na stronę pasażera. Masę dajemy pod śrubę kierownicy.
Trzeba sprawdzić gdzie jest plus na lampce, bo jest różnica jak podłączymy piny.

Wpinamy pin do brodnetza we wtyczkę B pin 7
dla O2FL wtyczka B pin 50
Przewlekamy drugi przewód na stronę pasażera i składamy interes.
Po stronie pasażera musimy zdjąć schowek, wtyczkę od lampki i wyłącznika AIRBAG, oraz rurę klimy.
Od spodu gąbki odkręcamy 2x zakrętkę plastikową i mamy w ręku gąbeczkę.
Tu niezrówanie lepiej, bo cieniej, więc wycinamy otworek i obsadzamy lampkę, siedzi idealnie!

Tworzymy wiązkę z przewleczonego zasilania i masy spod śruby u góry, pamiętając o biegunowości!
Skręcamy schowek, pamiętając o zapięciu wtyczki wyłącznika AIRBAG :twisted:
W Bordnetzie aktywujemy w Bajcie 00 bit 2
I teraz po otwarciu drzwi będą się świeciły lampki z ustawioną jasnością
W maxidocie pojawi się menu light&vision->footwel light - tam ustawiamy jasność
Nie radzę przesadzać, bo się mocno grzeje żarówka.
Jeśli w bordnetzie aktywujemy Bajt 16 bit 7
Wtedy będą nam się świeciły lampki po zapłonie z jasnością ustawianą regulacją dechy
Fajna sprawa
Powyższe dotyczy O2.
Dla O2FL jest inny bordnetz, ale mając vcds'a łatwo to sobie ogarniecie.
Do robotyOstatnio edytowany przez krzynol; 1427.
Zostaw komentarz:
-
-
[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi
Możecie coś więcej o tej okolicy napisać?Zamieszczone przez BegdalJa również polecam Willę co podał Leszekmw . Ceny owszem wyższe ale przynajmniej wiadomo za co się płaci a miejsce w tej okolicy jest po prostu świetne.Tagi: Brak
-
Zostaw komentarz: