[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • marbab
    odpowiedział(a)
    mirek_p11,

    Zostaw komentarz:


  • mirek_p11
    odpowiedział(a)
    krzynol dobra robota i zajebisty mod

    Już niedługo zagościmy u Ciebie, bo marbab wyrwał w dobrej cenie lampki i wtyczki

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    andrzej111, zajefajnie, bo ja tyłu nie robię

    [ Dodano: Czw 19 Kwi, 12 14:55 ]
    marbab, footweele są obsługiwane przez każdy CECM

    Zostaw komentarz:


  • marbab
    odpowiedział(a)
    no pieknie, profi robota Gratki moda. Do tego potrzebny jest bordnetz 30 bit :?:

    Zostaw komentarz:


  • andrzej111
    odpowiedział(a)
    A gdzie tył :P

    Edit
    Krzynol ja dorzucę w weekend tył

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    [O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi

    MONTAŻ LAMPEK PODŚWIETLAJĄCYCH PRZESTRZEŃ NA NOGI - FOOTWELL LIGHTS
    Oczywiście wszystko ori, oprócz mocowania, żadnych drutów typu paski ledowe.

    zaopatrujemy się w części w zależności ile lampek montujemy

    lampka 3B0 947 415 B - 45zł x?
    wtyczka 893 971 632 - 10zł x?
    kabelek 000 979 133 E(A) - 10zł x? (lub pin N906 844 05)

    kabelek do bordnetza 000 979 025 x1





    Klasycznie odkręcamy półkę na nogami kierowcy, żeby dostać się do bordnetza.

    Wyciągamy styropian wygłuszający - niektórzy mogą mieć taki sztywny zbity filc.
    Przymierzamy i wycinamy otwór pod lampkę. Lampa ma zatrzaski do obsadzenia
    w cieńszym materiale, więc rzeźbimy .
    W tym filcu/gąbce w nowszych wersjach wcale nie jest lepiej bo gruby jest - trzeba też rzeźbić :P







    Tworzymy wiązkę z przewodem na stronę pasażera. Masę dajemy pod śrubę kierownicy.
    Trzeba sprawdzić gdzie jest plus na lampce, bo jest różnica jak podłączymy piny.





    Wpinamy pin do brodnetza we wtyczkę B pin 7
    dla O2FL wtyczka B pin 50




    Przewlekamy drugi przewód na stronę pasażera i składamy interes.





    Po stronie pasażera musimy zdjąć schowek, wtyczkę od lampki i wyłącznika AIRBAG, oraz rurę klimy.
    Od spodu gąbki odkręcamy 2x zakrętkę plastikową i mamy w ręku gąbeczkę.
    Tu niezrówanie lepiej, bo cieniej, więc wycinamy otworek i obsadzamy lampkę, siedzi idealnie!




    Tworzymy wiązkę z przewleczonego zasilania i masy spod śruby u góry, pamiętając o biegunowości!
    Skręcamy schowek, pamiętając o zapięciu wtyczki wyłącznika AIRBAG :twisted:





    W Bordnetzie aktywujemy w Bajcie 00 bit 2
    I teraz po otwarciu drzwi będą się świeciły lampki z ustawioną jasnością
    W maxidocie pojawi się menu light&vision->footwel light - tam ustawiamy jasność
    Nie radzę przesadzać, bo się mocno grzeje żarówka.

    Jeśli w bordnetzie aktywujemy Bajt 16 bit 7
    Wtedy będą nam się świeciły lampki po zapłonie z jasnością ustawianą regulacją dechy
    Fajna sprawa

    Powyższe dotyczy O2.
    Dla O2FL jest inny bordnetz, ale mając vcds'a łatwo to sobie ogarniecie.

    Do roboty
    Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.

    Zostaw komentarz:


  • [O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi

    Zamieszczone przez Begdal
    Ja również polecam Willę co podał Leszekmw . Ceny owszem wyższe ale przynajmniej wiadomo za co się płaci a miejsce w tej okolicy jest po prostu świetne.
    Możecie coś więcej o tej okolicy napisać?
Pracuję...